Lavastus: Läbi/mäng
Lavastaja: Karl Koppelmaa
Teater: Teater Kelm
Kestus: 1 tund 30 minutit
Esietenduse kuupäev: 15. märts
Külastuse kuupäev: 28. märts

 

Paar minutit enne etendust jõudis minuni info, et Kelm on lõpetamas oma tegevuse, aga ma ei saanud lõpuni aru, kas ainult asukohana.. kõik ju ei tohi laiali laguneda?! Ma loodan, et liiga halb see olukord ei ole, sest mulle hakkas meeldima see koht.

Ma armastan näha kuidas vähese rahaga saab luua selliseid poeetiliselt räpaseid ja kompositsiooniliselt nauditavaid vaatevälju. Seinad olid kaetud ehituskilega, põhikomponentideks olid kaks punast nähtavasti mitukümmend aastat vanat diivanit ja telekas. Lava trepipealses nurgas oli peidus veega täidetud akvaarium, mille asupaik millalgi hiljem üllatusena teatavaks sai.

Alustuseks mängiti telekast videojuppi, mis oleks pidanud andma hea sissejuhatuse lavastusele. Mina teemakauge inimesena ei saanud sellest suurt abi. Märksõnadena panin kirja ‘’kultuuritoetus, aktsiis, annetused’’, mille seost leides lootsin hiljem lugu tervikuna paremini lahti seletada. Väga veel ei õnnestu mul majanduslikult poliitiline olla.

Laval käis lavastamine. Väheste rahadega pidid nad oma eludega toime tulema. Nad näitasid mulle mingit segast perioodi teatritegijate elust ja tööst. Lemmiktegelased olid umbes pooled: naine pidi rasedana palju tööd tegema ja temaga tuli arvestada; emotsionaalselt väljendusrikas stiilifriik; tumm, kes tegelikult polnud tumm (ta oli lihtsalt mõistnud, et nii on palju lihtsam ja turvalisem).

Igav mul ei hakanud. Nad ei seadnud minusse ootusi, mis lubas mul üllatuda paaril korral. Istusin esireas ja jalaga ulatusin diivanini (mulle nii meeldib, kui ma olen võimalikult lähedal mängule (muidugi veel parem, kui olen sees)). Mulle meeldis juutide töölaagri nukuteater;  ühe tüübi verisena välja jooksmine lavale; kuidas naine lihakonservi vahukoorega sõi (ajas kõhu keerama aga samal ajal tegi näljaseks ka).

Väga TUBLI stiil, eriti ühel lokilisel tüübil. Ma inspireerusin ja kindlasti võtan eeskuju. Väga tubli oli kulgemine ja (mulle tunduvalt) suvaliste teemade sisse toomine. Lapse nimevalikust limonaadi-asemel-millegi-muu-müümiseni välja. Mul oli väga lahe.

 

Foto allikas: Teater Kelm fb