Lavastus:   Paunvere poiste igavene kevade
Lavastaja:  Urmas Lennuk
Teater:  Rakvere Teater
Kestus:  2 tundi 45 minutit
Esietenduse kuupäev:  2. november
Külastuse kuupäev: 10. detsember

 

1 ) Kuidas sa kirjeldaksid lavastust inimesele, kes pole seda näinud?
Tavaline komöödia vist. Väga naljakas polnud, väga huvitav ka mitte. Alguses oli mõnus vaadata, sest laval oli umbes viis täispikka rida kollaseid lilli. Vaatamata sellele, et nad olid plastikust, tõid nad saali nii palju kevadist värskust, et korraks jäin uskuma, et päike paistab ja ka õues on soe.
Ma ”Kevadet” lugenud ei ole, ei kahetse ka midagi. Teemad tunduvad olema ka lavastuses käsitletud vanade arusaamade ja põhimõtete järgi, vähemalt ma ise ei leidnud värsket mõtteainet, eks ma ise olen oskamatu otsija vahel.

2 ) Mis oli üks meeldejäävamaid hetki laval?
Võibolla kõik äratundmisrõõmsad hetked, kui nägin, et  inimesed on koguaeg lollid olnud.. ma muidu arvasin, et me degradeerime, aga ei, kõik korras. Kirjandust uskudes on varem ka sama palju idioote olnud.

3 ) Mis tunne või mõte sulle lavastuse juures kõige rohkem kõlama jäi?
Personaalselt kõnetavana jäi mõte oskusest (või mitteoskusest) valida paljunemispartnerit. Et kui (ma ei tea, mis nende nimed on) üks armastab nii hullult, et on valmis kõik tegema, et teenida heakskiit oma armastatult, millega ka tõestab oma amööbsust (iseloomutust, isikliku väärtuse puudust) ..et mis siis teha sellega. Et mis siis teha.

4 ) Mis üllatas lavastuse juures?
See, et ma itsitasin päris mitmel korral. Enamasti olid põhjuseks huvitavad naljakad sõnamängud.

5 ) Mis häiris lavastuse juures?
Tavalisus.

6 ) Mis jäi arusaamatuks?
Et miks (nagu ikka…)

 

Foto allikas: kodukalt