Lavastus:   Kärbsed
Kirjutas:  Kait Kall        Mõtlesid:  Peeter Oja, Sepo Seeman, Tomi Rahula, Karl Kermes
Teater:  POINT
Kestus:  umbes 2 tundi
Esietenduse kuupäev:  20. november
Külastuse kuupäev: 6. detsember

 

Muusika, poolpaljadnaised ja naer – mida veel elult tahta.
Vahel ma olen tegelikult päris kade, et inimesed räägivad laval mingeid lugusid, mis vahepeal on veits naljakad, vahest üritavad olla õpetlikult, ja enamasti keskpärased ja neid siis fännatakse seepärast ja makstkse raha ka veel.
Sõnastasin endale paika uue elueesmärgi – kui suureks saan, tahan, et keegi armastaks mind sellepärast, et ma oskan lollusi rääkida ja halvasti tantsida. Ainuke probleem on sellest, et oskused on olemas olnud ju koguaeg…? Miks mind lavale ei lasta???

Räägiti enamasti ikka päevakajalisest: alkoprobleemid, šovinism, Jevgeni Ossinovski, arstide juures mitte käimisest, alkoprobeemid… Kõigest piisavalt lahjalt, et mitte olla pealetükkiv. Ühtlasi minu jaoks mitte piisavalt veenev,et rohkem huvi tunda või et uskuda, et keegi nüüd mõtleb, et ”ah, täna vot ei hakka jooma”.
Meeldis, et tehti natuke armsalt leebelt nalja joogast, mediteerimisest ja sellega seonduvast. Kahjuks ainult mina ei lugenud välja motivatsiooni tegeleda rohkem endaga, mitte alkoholiga ka selle teema käsitluses. Öeldi küll ilusasti lõpus umbes et ”Nautige seda, mis on”, aga see ei kõlanud üldse veenvalt. Võinoh, väga mittekonkreetselt. Samuti ma ju võin nautida joomist ja muid vorme enesehävitamisest…

Mina näiteks pole jäänud talvel metalli külge keelega kinni!!! Sest keegi midagi mainis sellega seotult…

Kogu etenduse väljel esitati umbes 10 isetehtud laulu samadel teemadel. Iga lauluga jooksid välja lavale neli naist alukates erinevate aksessuaaridega ja tegid korduvaid kellegi arust vist seksikaid liigutusi, millest kujunes miski tantsulaadset.

Ei midagi isiklikku, aga võimalik isegi, et see show kutsuski kokku neid, kes oskaks kaasa naerda ja loodetavasti said nad ka midagi uue nurga alt näha.. võibolla.. ma loodan.. sest milleks muidu. Lugu koopast ja kärbsest oli isegi päris meeldiv (kuigi tundus väga tuttav), oli meeldiv seda kuulda.

Kokkuvõttes oli tuju hea ja naeratus näol suurema osa etendusest.

 

Foto allikas: plakatifoto