LavastusTransiit. Peatage muusika
Lavastaja:  Dmitri Jegorov
Teater:  Vaba Lava
Kestus:   2 tundi ja teadmata arv minuteid
Esietenduse kuupäev:  1. detsember
Külastuse kuupäev: 1. detsember

 

Palju õnne Narvale teatrimaja puhul. Tõepoolest on väga tore, sest Narva on millegipärast alati südamelähedane tundunud, vaatamata sellele, et ma olen seal ainult paar korda käinud.

Teatrietendus koosnes erinevatest lugudest vene ajast, kui eesti artistid olid megategijad (nagu väidetakse). Isiklikult olen teemast kauge olnud ja kahjuks etendus ei veennud mind teema olulisuses, ei motiveerinud rohkem uudishimustama nendest inimestest nendes aegades. Paljud lood olid kahtlaselt äratuntavad, tõenäoliselt selle pärast, et kõike on kõikidega juba juhtunud, eriti neid asju, mida ”huvitavaks” peetakse ja seega räägitakse väga tihti. Kurvad lood, naljakad lood, alkoholilembelised lood, armastuslood, lood surmadest, lood ebaõnnestunud muusikutest ja vast midagi veel.

Vahepeal lauldi laule. Meeldivalt puudutas üks lapsepõlve lemmiklaul sellest, kuidas tüüp elu armastab, ja isegi esitust oli piisavalt vastuvõetav.

Teiseks vaatuseks ma ronisin lae alla ja vaatasin etendust kõige kõrgemalt. Tundsin end väga hästi. Viimasel kuul olen üldse endale rohkem mässumeelsust lubanud seoses teatriga, kui muidu. Pealegi, minu mässumeelsus on alati väga viisakas ja põhjendatud ja kunagi pole selle eesmärgiks kellelegi midagi halba teha, seega kõik ok.

 

1 ) Kuidas sa kirjeldaksid lavastust inimesele, kes pole seda näinud?
Segane segadik lugudest, millest ma midagi erakordselt huvitavat või õpetlikku ei osanud leida.

2 ) Mis oli üks meeldejäävamaid hetki laval?
Kui naine sirmi/kardina taga riideid vahetas. Braavo taaskordsele seksuaalsuse ärakasutamisele tähelepanu toomiseks lavale. Muidugi on asi minus, aga see oli ainuke asi, mida ma viitsisin vaadata ilma mõtlema mida ma teisiti teeks, ja see hakkas mind natuke häirima. Kas mina ei oska näha või mulle ei osata näidata?…

3 ) Mis tunne või mõte sulle lavastuse juures kõige rohkem kõlama jäi?
Et kedagi ei koti su lood kui sa jutustad neid igavalt.

4 ) Mis üllatas lavastuse juures?
See, kui keskpärane see oli arvestades asjaolu, et see oli teatrimaja avalavastus.

5 ) Mis häiris lavastuse juures?
Mitte midagi, sest ma ei keskendunud sellest hetkest kui avastasin, et mind häiriks selle juures liiga palju.

6 ) Mis jäi arusaamatuks?
Kõik see eelnevalt kirjutatu kokku.. Miks nii? Miks sellest? Kas see teema pidi meid kuidagi ühendama? Kas see pidi meile arusaadavaks tegema, et peab hindama seda, mis praegu on? Kas see pidi kuidagi südameid soojendama? Kellele meeldis? Ma ausalt tahaks teada, sest ma ju tean, et vahel olen pime.

 

Foto allikas: plakatifoto