Lavastus: Vanahunt
Lavastaja: Helena Kesonen
Teater: Taarka Pärimusteater
Kestus:  2 tundi 15 minutit
Esietenduse kuupäev: 3. august
Külastuse kuupäev: 30. august

 

Kahtlane tunne tuleb peale. Taaskord on käes üks kõrgperiood. Juba teine etendus järjest tundub parim. Analüüsin ennast paralleelselt ja nüüdseks olen kindel, et kõikvõimalik stimulatsioon on vastuvõtmisvõimele võrdne nende kahe vastupidisele suhtele. Ma teadsin seda elu kohta küll, ent siiani on väga huvitav uurida ennast läbi teatri.

”Vanahunt” on maailma tekkimislugu.
Kõnelemist oli vast umbes 1/3, sümbolite ja kehadega kirjeldati lugu Aadamast ja Eevast, heast ja kurjast (enamasti ainult kurjast, sest inimesed ise nii käitusid). Seina ääres mängis kannel.

Mina istusin kõige ees põrandal, peaaegu keskel. Sisetunne pani mu sinna. ’’Kõik Avaneb Nüüd Eriti Põnevalt,’’ oli mu ajus ja avanesin vaatemängule ilma igasuguste ootuste või eelarvamusteta.
Kui jumal alles kivi põrandale pani (lõi universumi), olin mina üritamas aru saada, mis toimub. Jumal määras maailma piirid märja linaga põrandal ristküliku pestes/joonistades. Siis tuli mees ja naine. Lihtsalt olid ja vist just sellepärast, et lihtsalt olid, pidi tulema mängu hea ja halb. Kaks deemonit mustas ja kolm jumala poega valges. Jumala pojad olid tõenäoliselt teavast alla kukkunud, sest ühtegi heategu lõpuni nad ei viinud.. Ja otseselt inimestele ka selgeks ei teinud, mida teha, et ei peaks sitta sööma (otseses mõttes). Iga kord sai kurjus võitu. Proovin uskuda, et inimesed said iga korraga targemaks.

Näitlejad olid kõik megasuperilusad. Isiklikud lemmikud olid: Naine, punase habemega deemon ja puuninaga olend, kes virises kogu aeg. Naise seto keel kõlas väga ehtsalt (teiste puhul ma pole kindel), pluss palju vene kõneviisi.

Vene keeles on paljude teiste seas üks selline ‘’jah’’, mis tähendab ‘’Ei’’-d, mis kõlab enesekindlalt ja natuke ülbelt. Hääldus on ‘’AhA’’ aga H hääldus varieerub G ja H vahel päris tugevalt, muutes sellega ka vastuse emotsiooni. See ja muu kõlas ta suust nii, et ma tahtsin teda kuulata ja jälgida veel ja veel.

 

Foto allikas: plakatifoto