Lavastus: Tsaar Saltaan. Üleküpsenud muinasjutt
Lavastaja: Kaili Viidas
Teater: Emajõe Suveteater
Kestus:  2 tundi
Esietenduse kuupäev: 5. juuli
Külastuse kuupäev: 21. juuli

 

Ma olin väsinud ja pettunud selle peale, et mind ei lubatud muru peale istuma. Võibolla ma mõtlen ise oma keha mõõtmeid ja oma probleeme tegelikusest suuremaks, kuid siiski… Mina arvan, et kui teha teatrit publiku jaoks, mitte oma meelelahutuseks, võiks ka luua natuke mugavust. Staadioni toolil, mille pindala on minu tagumikust väiksem ja mille seljatugi on vist üks kolmandik minu seljast, ma keeldun istumast edaspidi.

Ma olin korralikult väsinud ega suutnud kahe istme peale end mugavalt sättida. Panin ühe jala istme peale ja toetasin sellele pead. Väga häbi hakkas, kui keegi näitlejatest minu suunas vaatas, sest tegelikult mulle meeldis suur osa kõigest, mida ma nägin laval.

Mulle on väga vastumeelne kuulda eesti keelde tõlgitud Puškinit. Ma küll  tean, et kui mina vene keelt ei kõneleks, oleksin väga õnnelik teada, et saab teoste sisu kätte saada ka oma mugavas keeles, kuid proovides nüüd juba mitte esimest korda nautida midagi, mille võlu ma originaalkeeles olen üks kord juba tundnud, kaotan ma vaikselt lootust.

Avanesin emotsionaalselt kui orav Musta ronga laulu esitas. Orava tüüpi märkasin kohe alguses, kui pillimängijad esimese jalutuse tegid. Ta juuksed olid sätitud kõrvade tutt-pikendusena. Huvitav. Emotsionaalne avatus tõi välja hijem ka pisarad, kui naised esitasid Ema laulu (see laul on vist kõige puudutavam laul emast, mida tean).

Oli väga ilus, kuid kahjuks ei saanud ma kaasahaaratud loost ega tunnetusest. Ent oli väga palju, mis mulle meeldis väga. Näitlejad olid imelised. Eriti meenukas oli see kõige vanem, kelle nägu me terve etenduse ajal ei näinud. Kõndis makimaalselt küürus seljaga terve etenduse jooksul. Tema oli vast kõige lihtsamini (mind) naerma ajav karakter. Kehahoiaku huumor.
Väike orkester oli nii stiilne ja asjakohane. Kirik, mille taustal etendus käis, oli väga stiiselt kulunud ja natuke pragunenud kohati.

 

Foto allikas: Emajõe suveteater