Lavastus: Mahlad välja
Autor: Julia Koneva
Teater: Eesti Tantsuagentuur
Kestus: 45 minutit
Esietenduse kuupäev: 13.01.2018
Külastuse kuupäev: 14.01.2018

Tõenäoliselt tavaelus nähes reklaamplakatit tantsuetendusest ‘’Mahlad välja’’ vabast tahtest ma poleks selle vastu huvi tundnud.

Lavastust oli kerge ja mõnus vaadata. …kellele ei meeldiks jälgida, kuidas ilusad kehad tantsivad ja ringi jooksevad. Seal toimus palju erinevat ja seda tihti samaaegselt, tänu millele oli vahel üldplaani keeruline näha, aga see ei mõjutanud tervikut halvasti.

Kuigi lavastus on mõeldud noorele publikule, leidsin ma sealt enda jaoks mitu mõtealgatust, mida oleks huvitav mõelda igas vanuses.

Esimene koht, mis mind puudutas ja mis jäi kõige enam meelde oli see, kus nad järjest hakkasid jagama komplimente publiku suunas. Nii et lõpuks nad ütlesid koos kõike sünkroonselt erinevate liigutuste lisandiga. Ma isegi jäin korraks uskuma armsate väljendite ausust säravate silmade ja naeratavate nägude taustal. Aga kiiresti ma tajusin, kuidas muutub suhtumine, kui öeldav on korduv ja justkui automaatne. Ma peaaegu solvusin. Mind häirib tihti liigne kordavus. Ma võtan seda kui pealesurumist või igasuguse isiklikkuse puudumise. Nagu reklaam.

Ma nautisin värsket sidruni lõhna ja armsaid naeratusi. Seekord olin ka sedavõrd targem, et panin mugavad rohkemlubavad riided, mis võimaldasid mul istuda esireas põrandal mattide peal koos lastega. Jälgides kõrvalviibijate reaktsiooni (nad itsitasid üsna palju) ma tihti püüdsin mõelda, kuidas nemad seda näevad. Siis ma jõudsin selle mõtteni, et igaüks näeb seda, mis tal endal peas toimub, ..mis pani mind mõtlema piiridest, mille raames ma võiksin avalikult analüüsida teatrit. Ei tahaks ju ausalt lahata oma vaimseid läbielamisi.

Avalikkus ja selle mõju isiku isiksusele oligi üks mõtteid. Märksõna võiks veel olla sotsiaalmeedia, aga ma pole üldse kindel, kuidas mu aju seostas etendust sellega.

Näitlejate energia kandus mulle üle suurel määral. Terve etenduse vältel mu näol püsis naeratus ja ise olin süvenenud. Ma olen õnnelik, et karmilt külmal päeval ma sain kogeda mahlakat mängu.

Foto allikas: Eesti Tantsuagentuur