LavastusS(HE) IS WATER
Lavastaja: Stella Kruusamägi
Teater: Teatrihoov
Kestus: 1 tund
Esietenduse kuupäev: 19. aprill
Külastuse kuupäev: 11. mai

 

Need tänapäeva tantsuetendused panevad mind (etendust) ennast tundma. Nad jõuavad päris sügavale ja kinnistuvad korralikult. Näiteks seekord oli mu tähelepanu nii haaratud, et mul tuli märkmik meelde vaid siis, kui hakkas kuhjuma mõtteid, mis tahtsid väljundit. Ma palusin neid kinnistuda ilma kirjapanemiseta, sest ma ei tahtnud häirida ei ennast, ei teisi vaatajaid, ei esinejaid selle sahinaga, mis kaasneks kotist töövahendite otsimisega. Ja üldse võiks välistada kõik liigse tegevuse. Ma usun, et taoline kunst väärib terviklukku süvenemist.

Vaade oli poolilus ja poolhuvitav. Kohe saali sisenedes keskendusin vaatepildile: seisid päris lähestikku kaks keha seljaga üksteise suunas. Ma oleksin öelnud, et naine ja mees, aga ma pole selles enam täitsa kindel. Või pigem ma pole kindel selles, kui sobilik oleks mul seda öelda.. ja üldse mõelda. Naise keha püüdis olla mehelik ja mehe keha püüdis olla naiselik. See kõik on väga sügav ja huvitav aga (võibolla laiskusest mõelda palju) ma jään instinktipõhisele arvamusele, et sugu on kas üks või teine ja seda saab kindlaks määrata  suguorganite kaudu.

See lühiperiood oli minu jaoks tihedalt huvitavalt ja maagiliselt seotud veega. Ma natuke pettusin, kui  etendusel vett ei näinud.

Kuigi algatus oli hea, üldiselt ma pole rahul sellega, kui minu mõtted on huvitavamad kui etendus.. Sest mu mõtted on niigi huvitavad ja leiavad algatust igalt poolt. (Vähemalt praeguses faasis) Vajan pigem juhtnööre ja nende lahti harutamist. Informatsiooni on nii palju ja (no ausalt) ma ei viitsi kõigele mõelda.

Tegelikult mulle väga meeldis jälgida kehasid ja kõike nendega toimuvat. Avastada igasugune muutus nend näoilmes ja hoiakus. Muusika (veidi liiga valju aga imeline) voolas läbi nii võimsalt, et mulle tundus, et ka täiesti paigal seisvad kehad tantsivad. Kõik võnkus ühiselt. Olin vaimustuses ühe sõnaga, kuid kui hakkasin mõtlema ja kirjutama asjast, leidsin korraga nii palju, mida oleksin tahtnud teistsugusena näha (et see mulle paremini mõjuks (kui isekas)).. Tõenäoliselt ma olen juba natuke rikutud.

 

Foto allikas: plakatifoto