LavastusJärgmine peatus: Kosmos
Lavastaja:  Karl Koppelmaa
Teater:  Kuressaare Linnateater
Kestus:  1 tund ja 15 minutit
Esietenduse kuupäev:  8. oktoober
Külastuse kuupäev: 12. november

 

Iseenesest jagus tükk minu silmis ja tunnetuses kaheks kuskilt täpselt poole pealt. Esimest vaatasin naeratusega ja niisuguse lootusrikkusega, nagu ma ammu juba polnud millelegi kaasa elanud. Lapsik fantaasiamaailm tõmbas mind kaasa, sest need igavesed draamad….

Poisil oli mure eluga: vanemad lahutasid, lemmiktüdrukul on poiss olemas, kooliga on nagu noortel ikka on. Aga siis ühel ilusal päeval, mil ta oli otsustanud kooli asemel minna Kosmose kinno… Kohtub ta imeliku inimesega. Kohe väga imeliku. Inimesel lähevad silmamunad tagurpidi ja taskust leidub igasuguseid maagilisi toolidesulatamispüstoleid. Siis tulebki välja, et see imelik inimene polegi inimene. Peale mõnda kartmist ja eitamist ta satub ise selle imeliku tüübi planeedile.

Enne seda, kui ta sinna satub mõtlesin mitmel korral sellest, kui väga ma tahaks oma venda seda vaatama tassida ja siis arutleda kõigest astrofüüsikast ja tulnukatest ja eksistentsist maal ja noh kõigest, millest tavainimestega enam eriti ei viitsi rääkida, sest mõtted hakkavad korduma. Vennaga on huvitavam.  Lavastuses oli seletus ‘’Suurest filtrist’’ vihjega sellele, et ikka on võimalik elu kuskil veel. Oli juttu perekondlikest ja üldse inimsuhetest mitte romantilises võtmes (sest romatikast ja seksist juba piisab, ma arvan, võiks natuke elu teisi aspekte ka käsitleda). Tundus, et sealt oleks saanud midagi päris korralikku.

Aga siis ta sinna teisse maailma sattus ja kõik läks nii kirjuks, et jäi teemaarenduse poolest kitsaks. Muidugi võibolla 12-aastasele minule oleks see meeldinud rohkem, kui praegusele, aga ausaltöeldes mulle tundus, et publikust olin ma üks kõige enam reageerivamatest. Itsitasin päris häälega mitu korda. Ja jälgisin (vähemalt esimest etenduse poolt) säravate silmadega püüdes mitte pilgutada.

Lokiline punapea satub lemmiknäitlejate listi tänu oma ümberkehastumistele (eriti õpetajaks), silmamunade pahupidi keeramisele ja lisaks ka varem mingi harismaga silma jäämisele.

 

Foto allikas:  plakatifoto