LavastusKaunitar ja koletis
Lavastaja:  Georg Malvius
Teater:  Vanemuine
Kestus:  2 tundi 45 minutit
Esietenduse kuupäev:  24. november
Külastuse kuupäev: 25. november

 

Kaunitar ja koletise lugu teavad vist kõik, seepärast ma ei viitsi nendest kõigile teadvatest ajuvabadest õppetundidest ja moraalidest, mida lugu esindab. Samas, on päris huvitav vaadata tagasi ajale, kus ma naiivsemalt uskusin muinasjutte ja võrrelda, kui ajuvaba kõik
(näiteks, et ‘’siiski tuleb jõuga hoida inimest enda juures, kuni sa mõtled, et hea aeg avaneda pole veel käes, las ta piinleb, mõeldes, et asi on temas ja püüab mind mu sitast ise välja tõmmata’’ või näiteks et ‘’läheneme siis üksteisele läbi ilukirjanduse väljamõeldud maailma, sest me mõlemad ei oska käsitleda oma tundeid’’ ja nii edasi) on.

Terve lavastus kutsus välja vastumeelsust (võibolla mul on lihtsalt jälle murdeperiood, et ärge isiklikult võtke) vaatamata sellele, et oli väga paljude aspektidega väga tabavalt puudutav, kõnetav.

Räägime alguses halvast siis:

  • Ma usun, et animatsiooni ei ole lihtne lavastada. Pealegi, kui ta oma stiiliga kõigile juba ammu tuntud ja harjumuspärane on. Lava ja tegelased nägid välja täpselt nii, et mõte juskui oli hea, aga loomingulist vabadust vähe. Kuidagi tavaline, aga siis jällegi ta oleks võinud omapäraseks muutmaks olla kraadivõrra realistlikum, või vastupidi, veel värvilisem (eriti elavate esemete puhul).
  • Huntide koreograafia oli üks kurb-naljakamaid nähtusi üldse. Ja tegelt teised tantsud ka..
  • Lavakujunduse rikkalikkus haavab mind alati kõige rohkem, sest taaskasutus on moes!! Ma muidugi ei tea, kas võibolla saab see edaspidi taaskasutusse või ehk müüakse maha mõnele festivalile või muuseum? Aga miskipärast ma kahtlen.
    Noh, laval oli suur kahekorruseline loss laeni. Kaugelt vaadates päris huvitavate dekoratsioonidega ja puha, aga minu kuuendast reast odav plastik..

Meeldiv:

  • Kui küünlake ütles ‘’Elu on nii kole, kui õiget tööd ei ole’’
  • Koletise laul, sest puudutas isiklikul asemel väga sügavalt.
  • A: ‘’Mida kinkida naisele?’’ B: ‘’Noh, raamatuid, riideid… lubadusi, millest ei kavatse kinni pidada..’’

Tegelikult leidsin kogemusest väga palju huvitavaid mõtteedusamme, mida edasi mõelda. Selle eest olen ääretult tänulik. Kõige paremini motiveeribki ju ebameeldiv kogemus.. :))

 

Foto allikas: Siim Vahur (kodukas)