LavastusJuveliiri juubel
Lavastaja: Andres Dvinjaninov
Teater:   Karlova Teater
Kestus:  2 tundi 30 minutit
Esietenduse kuupäev:  17. november
Külastuse kuupäev: 23. november

 

Armas Karlova Teatri majake remontis oma peaukse ära ja nüüd on kogemus veel muinasjutulisem. Sisenedes peauksest avaneb kohe teatrisaal. Miski on alati mind selle koha juures võlunud. Momentaalselt tekitab Karlova Teatri õhkkond sooja tunde sees ja silmal on alati meeldiv. Hoovis tervitas Frankensteini kuju. Kohvikamise toas on praegu üleval armsad värvilised maalid loomade peadega inimkehadest kinnastes. Kraanivesi on maitsev. Ja etendustest pole siiani ühtegi korda pidanud pettuma.

Mees on juba elu ära elanud. Naine hoolitseb ta eest, aga ei jõua ise ning palkab põetaja.
Vaat jälle suhetest, aga nii ilusalt. Kuidas saab nii levinud (tüütuks kulunud) aspektide käsitlust muuta nii ilusaks? Ikka vast see tunnetus..

Mehel on naine ja poeg ja justkui kõik olemas, et jätta see maa rahuga. Aga vaevab veel ta südant igatsus. Igatsus kokkulepitud kohtumise järele, mis lepiti kokku 60 aastat tagasi. Nimelt oli mees juhuslikult tutvunud kuninganna Elizabethiga 60 aastat tagasi ja loomulikult armunud.

Lugu ise ei huvita mind peaaegu kunagi. Sest noh, enamasti on kõik väga ettearvatav ja samas mis vahet seal on, mis kellegagi juhtub? Ma seda ei oska hinnata. Küll aga, kui suudavad näitlejad mind oma emotsiooniga niivõrd kaasa haarata, et ma päriselt hakkan tundma kaasa kõigele, mis parasjagu laval toimub, võin nimetada etenduse õnnestunuks.

Näitlejad olid üks parem kui teine. Kõige enam vaimustuses olin meesnäitlejast, kes päris ehedalt kehastus 80-aastaseks meheks.

Emotsionaalset pinget tundsin kõige enam mehe ja naise suhtes. Naine oli siiski kõik need aastad justkui teisel kohal. Mees armus pimesi ega osanud väärikalt hinnata reaalsust. Kuigi lõpuks suri mees rahus ja tõenäoiselt väga õnnelikuna, oli terve ta elu väga poolik. Puudutav ja mõtlemapanev.

Aplausi ajaltuli õnnepisar silma (või pisar selle pärast, et hea teater nii harv nähtus on). Publik tõusis püsti.
Lahkus naeratades.

 

Foto allikas: plakatifoto