LavastusOrlando
Lavastaja:  Stephan Jöris
Teater:  EMTA ooperistuudio
Kestus: 2 tundi
Esietenduse kuupäev:  19. oktoober
Külastuse kuupäev: 20. oktoober

 

Kui huvitav on alustada kogemusega kui täpselt sinu taga istub korealaste kamp, kel on midagi päris huvitavat (emotsionaalset) arutada. Kuskil on kuulda soome ja saksa keelt.
Lõhnab hästi. Lava mu ees on hämar ja soe. Esireas on kõik alati kuidagi huvitavam. Diivan; välikäimla taoline kuur, mille küljes pesukuivatusnüür üks ots, teine ots lavaruumi seina küljes. Nööril kuivavad lina, käterätt ja mingi pleed. Kuulda on ilusat kõla, mida esitab vasemal pool istuv 13liikmeline orkester. Annab sissejuhatusena tunda iga pilli kõla ühekaupa.

‘’Depressing images
how you sadden me…
Shall I ever defeat you?’’

‘’Erutatud kuulsusesärast,
Vaevatud armupiinadest…
Mu süda, mis käsid teha?’’

Ja see oli ainult alles esimene slaid tõlget itaalia keelest. Miks nii? Inglisekeelne versioon oli originaalile lähemal, aga aju jooksis ikka kokku, kui itaalia keeles olid sees veel kolmandamad sõnad. Mina itaalia keele õpilasena ei kiida heaks sellist segadusse ajavat lähenemist.

Ja üldse, taaskord eriti tundlik kõige suhtes olles, suutsin ma oma arvamust lavastuse kohta muuta umbes kümme korda selle jooksul, olles vahepeal millestki ääretult vaimustuses ja siis millestki teisest äärmiselt pettunud. Ja suuresti need asjad, millest ma alguses vaimustuses olin muutusid vastupidiseks. See on see bipolaarsus (ma diagnoosisin ennast juba ammu).
Ainult muusikutele polnud kordagi pretensiooni.

Meeldivama hääle tiitli annaks seekord blondile tüdrukule, kelle karakteriga ka peaaegu et 99% täpsusega samastusin.
Kiimatses pidevalt aga keegi ei tahtnud teda.

Segadusseajavama tiitli annaks lahendusele panna naised mehi mängima. Üldiselt mulle see ei meeldi, vaatamata sellele, et (eriti silmapaistvalt) meeldis mulle, kuidas pikk tumedamate juustega tüdruk meest mängis. Aga enamasti nägin ma siiski liiga hästi temas võluvalt ilusat naist ja see natuke viis tähelepanu rajalt maha. Ja siis hakkasin ma mõtlema mehelikkuse ja naiselikkuse välimstest faktoritest ja androgüünsusest ja ennast liigitama ja siis sain aru, et ikka võik vahel vähem mõelda.

 

Foto allikas: google