Lavastus: 100 valget daami
Lavastaja: Siim Tõniste
Teater: Haapsalu Piiskoplinnuse suveetendus
Kestus:  1 tund 30 minutit
Esietenduse kuupäev: 24. august
Külastuse kuupäev: 24. august

 

Hmm, seda lugu ma olen juba kuskil kuulnud. Kuskil teatris… aa, kuskil seal see oli.. ja seal ka. Ja siis veel seal..

Naine esitas endale väljakutse tõestada meestele, kui võimekas ta on. Missiooniga kivid kokku tassida, et oma küla mehed tagasi saada, said nad hakkama. Huvitav, et eestvedajal naisel oma meest seal töötamas ju polnudki. Mis ta siis tormas, oleks võinud sõbrannadega kangast kududa ja lugusid vesta. Tormas ja armus linnuse mehesse, kes oli mingi oluline tüüp seal. Nende hinged said üheks ja kõik oli imeline, aga ennäe, müürime nüüd naise elusalt seina sisse.

Miks kõik lood nii täpselt samasugused on. Võibolla sellepärast, et nii päriselt toimus… ma alateadlikult üritasin seda varianti kaalutluse alla mitte võtta.

Siis kui lauldi, mina tantsisin. Pool etendusest vaatasin püstiseistes (esimest korda oma karjääri jooksul) ja esimest korda oli põhimõtteliselt lubatud suitsu teha (sest see toimus Haapsalu piiskoplinnuses. Pinke oli piisavalt, aga ma natuke hilinesin ega viitsinud trügida)

Tibutas vihma algusest peale. Poole etenduse pealt tajusin kahtlast sahinat kaugusest. Pilved ja tuul rääkisid sügisest ja varsti tuli padukas. Ma läksin rutates õllekioski pinkidega katuse alla ja edaspidi olin keskendunud mõttele, kui tublid on näitajad, kes oskavad vihmaga ilusalt kohaneda. Vihm teeb üldse ühe etenduse väga palju huvitavamaks. Eriti padukas. Vaatajates sünnib nii suur lugupidavus kohe: ‘’Oi on ikka tublid, vihmaga teevad ikka edasi’’… justkui see on suurim probleem ühe lavastuse elu jooksul. I mean, mis, nad siis jätaksid ära etenduse kui 100 kui mitte rohkem on vaeva näinud selle kallal? Näitlejad ja muud vahetavad tõenäoliselt riided kohe pärast ära ja saavad sooja ja lilli ja õnnitlusi. Tõenäoliselt on nad ka arvestanud selle võimalusega ja natuke ette mõelnud.

Mind päästis seekord kaitseingel vihmakeebi ja auto ja kõigega üldse, imeline inimene, ma olen sulle ääretult tänulik. AGA kui teda poleks olnud, oleks ma saanud läbimärjaks ja maganud külmas telgis. Tundke mulle ka kaasa. Tänan tähelepanu eest.

 

Foto allikas: Screenshot etenduse kodulehelt