Lavastus: Armastus on ajaviide
Lavastaja: Erki Aule
Teater: Ravila mõis
Kestus:  2 tundi
Esietenduse kuupäev: 12. juuli
Külastuse kuupäev: 25. juuli

 

Kallis sõber,

Käisin Ravila Mõisa pargis vaatamas etendust ”Armastus on ajaviide”. Üldist komositsiooni hindaksin keskmiselt. Head muljet etendus mulle ei jätnud aga tüli ka ei teinud. Esimesed 20 minutit ma ei vaadanudki, mis laval toimus, sest päike paistis täpselt silma. Kui päike oli maja taga varjus läinud, hakkasin keskenduma laval, kehadel ja tegevusel. Lavaks oli nagu ikka mõisahoonetagune trepp ja selle esine pind. Pottidega olid pandud kaunistuseks mõned lisataimed ning mõlemal pool hiina riietuskabiini sarnased kardinseinad. Kuiva heina oli laiali visatud muruplatsil, mis pani platsi välja nägema veidi suuremana kui ta oli. Ehk mõisa hoovit algas kohe heinamaa.

Peategelane mõisahärra meenutas mingit multika kurjategijat. Nõme enesekeskne kannatamatu tegelane. Ja mitte mingi kindla multika oma, sest peaaegu kõigil neil on ärritav liigväljendusrikkad näoilmed, milledel suunurgad on nii madalad kui võimalik ja kulmud keskelt kõrgendatud.
Lisaks niisama näitlejatele täitsid külatüdrukute rolle noored naiskoori lauljad. Lavastuses sees olid nad ka tegelikult mõisakoor. Panustasid meeleolu loomisele oma ilusate häältega.
Kostüümid olid ilusad ehtsad. Kõige huvitavam asi vaatamiseks olid liikumisvahendileiutised. Auto, jalgrattad ja lõpuks see huvitav asi tiibadega. Oli huvitav neid detaile hiljem vaadelda.

Üldiselt oli see jällegi täiesti keskpärane tavaline poolnaljakas tükk mitte minu maitsele.

 

Foto allikas: google